کتب جدید دانش آموزان ویژه آشنایی با سیره چهارده معصوم (ع)

کتب جدید دانش آموزان ویژه آشنایی با سیره چهارده معصوم (ع)

کتب جدید دانش آموزان ویژه آشنایی با سیره چهارده معصوم (ع)

به مناسبت گرامیداشت میلاد امام رضا (ع) مراسمی با حضور علی اصغر فانی وزیر آموزش و پرورش ظهر امروز در ساختمان مرکزی این وزارتخانه برگزار شد.
در این مراسم فانی گفت: در دولت یازدهم همواره آموزه‌های دینی مورد توجه قرار گرفته و در بخش آموزش و پرورش این امر با ارائه طرح مصباح الهدی و احیای مراکز دارالقرآن تجلی پیدا کرده است.
وی، با اشاره به اینکه طرح مصباح الهدی ویژه‌‌ی دانش آموزان برای شناخت ائمه معصومین است، عنوان کرد: با توجه به اینکه توجه به آموزه‌های دینی در آموزش و پرورش مطرح است لذا باید این موارد از دوران دانش آموزی ارائه شود.
وزیر آموزش و پرورش با اعلام اینکه چهارده جلد کتاب برای دانش آموزان در مقاطع مختلف تحصیلی تدوین شده، گفت: با این روش ضمن آشنایی افراد با مسائل دینی مسابقاتی نیز برگزار می شود.
فانی ادامه داد: علاوه بر طرح مصباح الهدی تأسیس و احیای دارالقرآن ها از دیگر موارد مورد توجه در آموزش مسائل دینی به دانش آموزان محسوب می شود.
وزیر آموزش و پرورش با اعلام اینکه بنابر فرمایشات مقام معظم رهبری مبنی بر حفظ برخی از آیات قرآن برای دانش‌آموزان، بیان کرد: در این راستا آیات منتخب با ترجمه‌ی مکارم شیرازی تفسیر شده و در اختیار دانش‌آموزان قرار می‌گیرد.
وی اظهار کرد: آموزه‌های دینی در نظر گرفته شده در نظام آموزش و پرورش باید در رفتار و کردار دانش آموزان تجلی پیدا کند.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *