نخستین کنکور اختصاصی واحدهای بین المللی دانشگاه آزاد در مناطق آزاد ۹۵

دانشگاه آزاد, اخبار کنکور

نخستین کنکور اختصاصی واحدهای بین المللی دانشگاه آزاد در مناطق آزاد 95

بهمن امانی عصر امروز در جمع روسای دانشگاه‌ها در منطقه آزاد انزلی   استفاده واحدهای دانشگاهی از مزیت‌های قانونی مناطق آزاد را مهم دانست.

وی از برنامه‌ریزی برای برگزاری نخستین کنکور اختصاصی واحدهای بین‌المللی دانشگاه آزاد در مناطق آزاد خبر داد و افزود: برنامه‌ریزی‌های لازم به منظور کاهش دانشجویان مهاجر ایرانی و جذب آنها در دانشگاه‌های مناطق آزاد صورت گرفته است.

دبیر شورای راهبردی آموزش عالی مناطق آزاد کشور با اشاره به اینکه حدود ۷۳ هزار نفر دانشجو در مناطق آزاد کشور در حال تحصیل هستند، افزود: بیش از ۴۰ واحد علمی با ۴۰۰ عضو هیأت علمی در دانشگاه‌های مناطق آزاد هستند.

وی شورای آموزش عالی مناطق آزاد را با هدف ساماندهی و انسجام نظام دانشگاهی دانست و یادآور شد: با تصویب شیوه‌نامه چگونگی تبدیل و ارتقای وضعیت دانشگاه‌های مستقر در مناطق آزاد به‌زودی شاهد ارتقای جایگاه آموزش عالی مناطق آزاد و الگوسازی برای اجرای برنامه‌های سرزمین اصلی و ارائه خدمات آموزشی به شهروندان هر منطقه آزاد می‌شویم.

معاون فرهنگی، اجتماعی و گردشگری سازمان منطقه آزاد انزلی نیز در جلسه مذکور به تحصیل بالغ بر هفت هزار دانشجو در چهار واحد آموزشی مقاطع مختلف محدوده منطقه آزاد انزلی اشاره کرد.

مجید فاتحی توجه به زبان دوم در دانشگاه و تدریس با زبان دوم در مقاطع تحصیلات تکمیلی را یکی از موارد آموزشی ضروری برای دانشگاه‌های مستقر در مناطق آزاد دانست و خواستار تشکیل منظم جلسات شورا و برگزاری همایش‌های علمی بین‌المللی در دانشگاه‌های مستقر در محدوده این منطقه شد.

به گزارش فارس، در نشست مذکور برگزاری همایش علمی بین‌المللی برنج با همکاری دانشگاه‌های محدوده منطقه آزاد انزلی مورد بررسی قرار گرفت.

نخستین کنکور اختصاصی واحدهای بین المللی دانشگاه آزاد در مناطق آزاد ۹۵

مطالب پیشنهادی

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *