رمز موفقیت در کنکور ۹۶ – ۱۳۹۶ از زبان برترین های کنکور سال های گذشته

کنکور ۹۶, کنکور ۱۳۹۶, کنکور سراسری ۹۶, کنکور زبان ۹۶, کنکور هنر ۹۶, کنکور تجربی ۹۶, کنکور انسانی ۹۶, کنکور ریاضی ۹۶

رمز موفقیت در کنکور 96 - 1396 از زبان برترین های کنکور سال های گذشته

براساس اعلام سازمان سنجش، از ۳۶ رتبه برتر کنکور سراسری ۲۶ رتبه را دانش‌آموزان خارج از پایتخت کسب کردند که ۵ نفر از آنها نیز از استان اصفهان هستند.

پژمان شهبازی دستجرده  رتبه یک گروه آزمایشی علوم ریاضی و فنی، سید ابوالفضل میررضی رتبه دوم گروه علوم انسانی، ابوالفضل مشیری رتبه سوم گروه علوم انسانی، فاطمه غلامی از نجف‌آباد رتبه هفتم گروه علوم انسانی، پویا همدانیان خوزانی از کاشان رتبه نخست گروه زبان ۵ نفری هستند که رتبه های یک تا هفت گروه های مختلف را کسب کردند.

این افراد حرف های جالبی برای گفتن دارند:

 رتبه اول کنکور ریاضی ۹۴: برنامه‌ریزی اصولی سبب موفقیتم در کنکور شد

پژمان شهبازی با اشاره به موفقیت خود و کسب رتبه یک در کنکور ریاضی اظهار داشت: تنها عامل موفقیت من در این مرحله از تحصیل برنامه‌ریزی در تحصیل و درس‌هایم بوده است.

وی درباره دلایل موفقیتش در کنکور افزود: من برنامه‌ریزی درسی را با کمک مشاوره انجام می‌دادم و در همه مراحل درس خواندن با مشاور تحصیلی همراه بودم.

رتبه اول کنکور سراسری رشته ریاضی و فنی ۹۴ بیان کرد: یکی از نکاتی که سبب شد در این رشته با این رتبه قبول شوم، پرهیز از افراط و تفریط در درس خواندن بود و در کل روزانه بین ۷ الی ۸ ساعت درس خواندم.

وی درباره رشته مورد علاقه‌اش در دانشگاه خاطرنشان کرد: برای تحصیل در رشته مهندسی برق تمایل بیشتری دارم اما اینکه به چه دانشگاهی بروم و به‌طور قطع در چه رشته‌ای تحصیل کنم، هنوز مشخص نیست زیرا در حال تحقیق هستم.

شهبازی گفت: موفقیت خود را مدیون لطف خداوند و حمایت‌های خانواده و هم‌چنین معلم‌ها و دبیرانی می‌دانم که همواره کنار من بودند.

رتبه اول کنکور سراسری رشته ریاضی و فنی ۹۴ در توصیه‌ای به دانش‌آموزان افزود: به کلیه افرادی که در سال آینده در کنکور شرکت می‌کنند توصیه می‌کنم که زمان درس خواندن خود را مدیریت کنند و با برنامه‌ریزی پیش روند.

 رتبه اول کنکور زبان ۹۴: پیش‌بینی من کسب رتبه ۲ یا ۳ کنکور بود

پویا همدانیان خوزانی نیز درباره دلایل موفقیتش در کنکور ۹۴ اظهار داشت: از ۸سالگی زبان را شروع کردم و تا حدود ۱۳سالگی در کلاس‌های زبان شرکت کردم اما پس از آن نیز از خواندن زبان امتناع نکرده و برای کنکور تمرین‌هایی از معلم و برنامه و کتاب‌هایی نیز از مشاور خود گرفتم. باید بگویم دلیل اصلی موفقیت من این بود که کنکور سال‌های گذشته را بسیار مطالعه کردم و این موضوع تأثیر زیادی در موفقیت من داشت.

وی درباره احساس خود پس از اعلام نتایج افزود: خیلی احساس خوب و غیرقابل وصفی را داشتم و برایم باور و درک این موضوع سخت بود؛ البته با توجه به عملکردی که داشتم، پیش‌بینی رتبه ۲ یا ۳ را داشتم.

رتبه یک کنکور سراسری رشته زبان درباره تأثیر والدین خود در این موفقیت خاطرنشان کرد: والدین من محیط آرامی را برای من فراهم کردند و همراهی بسیاری با من داشتند. با توجه به اینکه کل اقوام من در اصفهان بودند، آن‌ها در طول این یک سال به‌خاطر من حتی به اصفهان هم نیامدند!

وی در توصیه‌ای به دانش‌آموزان تصریح کرد: مهم‌ترین مسئله پشتکار است و باید دانست که همیشه افت‌وخیزهایی وجود دارد اما این مسئله دلیلی برای ناامیدی نمی‌شود و با یک برنامه‌ریزی درست و دقیق می‌توان به موفقیت رسید.

همدانیان درباره رشته انتخابی خود در دانشگاه بیان کرد: انتخاب رشته‌ام بستگی به رتبه‌ام در کنکور ریاضی دارد و بر اساس پیش‌بینی خودم در کنکور ریاضی رتبه‌ای حدود ۳۰ را کسب خواهم کرد و اگر چنین رتبه‌ای حاصل شود، به‌طورقطع در رشته مهندسی برق دانشگاه صنعتی شریف تحصیل خواهم کرد.

رتبه یک کنکور سراسری رشته زبان با بیان اینکه فرار مغزها با تحصیل در خارج از کشور تفاوت دارد، خاطرنشان کرد: پس از اخذ مدرک لیسانس و یا فوق‌لیسانس به ادامه تحصیل در خارج کشور فکر می‌کنم و با تحقیق و شرایط سنجی انتخابی درباره آینده خود خواهم داشت.

وی افزود: اما به‌نظر  من فرار مغزها با تحصیل در خارج از کشور تفاوت دارد زیرا ادامه تحصیل در خارج از کشور می‌تواند با حضور در ایران و کمک به مردم کشور پایان یابد اما فرار مغزها به این معناست که پس از تحصیل نیز در خارج از کشور ساکن شد.

 رتبه دوم کنکور انسانی ۹۴: هرکس باید متناسب با ظرفیت و قابلیت‌های خود درس بخواند

ابوالفضل میررضی با اشاره به موفقیت خود در کنکور سراسری امسال و کسب رتبه ۲ در کنکور علوم انسانی اظهار داشت: عامل موفقیت در کسب رتبه ۲ در کنکور علوم انسانی را خداوند، ائمه و پدر و مادر خود می‌دانم و مدیون آنها هستم.

وی با اشاره به مدت مطالعه‌اش در کنکور سراسری و برنامه‌ریزی‌های صورت گرفته در این زمینه افزود: برای موفقیت در کنکور به‌اندازه درس خواندم و کنار آن به برنامه‌های غیردرسی نیز توجه داشتم.

رتبه دوم کنکور سراسری رشته علوم انسانی بیان کرد: برای نمونه کنار درس خواندن ورزش و برنامه‌های فرهنگی نیز انجام دادم، در درس خواندن افراط نکردم، البته در ایام مطالعه برای کنکور روزانه بین ۴ تا ۱۰ ساعت درس خواندم که متغیر بوده و به شرایط بستگی داشت.

وی گفت: به افرادی که علاقه‌مند هستند سال آینده در کنکور رشته خود موفق شوند، توصیه می‌کنم پس از توکل به خدا متناسب با ظرفیت و قابلیت‌های خود درس بخوانند تا استرس و افسردگی را از خود دور کنند.

میررضی خاطرنشان کرد: هر شخصی در شرایط خاص خود درس می‌خواند اما من از آن دسته افرادی بودم که در سالن مطالعه درس می‌خواندم و این نیز یکی از عوامل موفقیت من در این مرحله تحصیلی بود.

رتبه سوم کنکور انسانی ۹۴: برای موفقیت در کنکور انسانی نیاز به کلاس اضافه نیست

ابوالفضل مشیری با اشاره به موفقیت خود در کنکور و کسب رتبه سوم در کنکور سراسری رشته علوم انسانی اظهار داشت: مطالعه مداوم در طول سال تحصیلی سبب شد که در این مرحله تحصیلی موفق شوم.

وی افزود: من از سال دوم دبیرستان درس‌هایم را به‌قصد قبولی در کنکور مطالعه کردم و از همان سال با هدف خاص درس خواندن را شروع کردم.

رتبه سوم کنکور سراسری رشته انسانی بیان کرد: به افرادی که تمایل دارند با موفقیت و کسب رتبه خوب در کنکور قبول شوند، توصیه می‌کنم که در رشته تحصیلی خود با افراد و مشاوران نخبه در همان رشته مشورت کنند و از آن‌ها انگیزه بگیرند.

وی گفت: من از ابتدا انگیزه چنین هدفی را نداشتم اما وقتی که به رشته خوب و محیط درسی و دوستان باعلم و سواد فکر کردم، انگیزه بهتری برای درس خواندن کسب کردم.

مشیری خاطرنشان کرد: برای انتخاب رشته بین ۳ رشته حقوق، علوم سیاسی و مطالعات جهان را در نظر دارم که بیشترین نظری که دارم در مورد رشته علوم سیاسی در دانشگاه تهران و یا علامه طباطبایی است.

وی افزود: باید بگویم برای موفقیت در مؤسسات آموزشی ثبت‌نام نکردم ولی تنها در آزمون‌های امتحانی شرکت کردم زیرا معتقدم در رشته علوم انسانی نیاز به ثبت‌نام در کلاس اضافه برای کنکور نیست. من یک‌شبه درس نخواندم و از سال دوم دبیرستان درس‌هایم را به‌قصد قبولی در کنکور مطالعه کردم و از همان سال با هدف خاص درس خواندن را شروع کردم.

رتبه هفتم کنکور انسانی ۹۴: در لحظه اعلام نتایج تحت تأثیر جو قرار نگرفتم

فاطمه غلامی با اشاره به دلیل موفقیتش در کنکور ۹۴ و رسیدن به رتبه تک‌رقمی در کنکور امسال اظهار داشت: دلایل موفقیت من در درجه نخست توکل به خدا و پس از آن تمرکز ذهنی ایجاد شده در من بود، البته کمک پدر و مادرم نیز تأثیر زیادی در این موفقیت داشت.

وی با بیان “در لحظه اعلام نتایج تحت تأثیر جو قرار نگرفتم” تصریح کرد: وقتی با من تماس گرفته اعلام کردند که رتبه برتر شدم، از این موضوع خوشحال بودم و حس جالبی برایم رقم خورد اما به هیچ وجه از این مسئله جوگیر نشدم!

رتبه هفتم کنکور سراسری رشته علوم انسانی درباره برنامه‌ریزی خود در طول سال تحصیلی افزود: در سال تحصیلی گذشته تلاش زیادی داشتم و در روزهایی که به مدرسه می‌رفتم، ۷ ساعت و در روزهای تعطیل ۱۳ الی ۱۴ ساعت به مطالعه درس می‌پرداختم.

وی درباره انتخاب رشته تحصیلی دانشگاهی خود تصریح کرد: تصمیم‌گیری در این مقطع بسیار سخت است اما پس از بررسی و مشاوره بین رشته‌های روانشناسی و حقوق دانشگاه تهران یک رشته را انتخاب خواهم کرد.

غلامی درباره توصیه‌هایش برای دانش‌آموزانی که برای کنکور ۹۵ تلاش می‌کنند، گفت: به پشت‌کنکوری‌ها توصیه می‌کنم برای هر روزشان برنامه‌ریزی خاصی داشته باشند و در روز زندگی کرده و از خیال‌پردازی پرهیز کنند تا با تمرکز بالا برنامه‌ای خوب برای موفقیت در کنکور داشته باشند.

وی با ابراز اینکه علاقه دارد در خدمت مردم کشورش باشد، گفت: امیدوارم هر موفقیتی که کسب می‌کنم و هر رشته‌ای که انتخاب می‌کنم زمینه‌ساز خدمت به مردم کشورم باشد.

رمز موفقیت در کنکور ۹۶ – ۱۳۹۶ از زبان برترین های کنکور سال های گذشته

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *