بهترین روش مطالعه دروس عمومی برای کنکور سراسری ۹۷

نحوه صحیح مطالعه برای کنکور سراسری سال ۹۷ – ۱۳۹۷ (ریاضی فیزیک, علوم انسانی, علوم تجربی, هنر, زبان)

خواندن درس های عمومی برای کنکور سال آینده را از همین حالا شروع کنید (البته اگه تاکنون شروع نکرده اید). مطالعه کردن دروس عمومی را به ماه آخر و یا هفته آخر نیندازید که این کار اشتباه است. زیرا مسلما با وارد کردن حجم وسیعی از اطلاعات به مغز در زمانی بسیار کوتاه نزدیک به کنکور بازدهی چندان خوبی در استفاده از آن ها نخواهید داشت. لازم است بدانید که اگر بخواهید در ماه پایانی یا هفته آخر درس های عمومی را مطالعه بکنید، درس های تخصصی را باید کلا کنار گذاشته و یا زمانی کم برای مطالعه آن ها باقی خواهند ماند و این میتواند به مقدار تسلط تان بر درسهای تخصصی نیز لطمه بزند.
مطالعه - کنکور 5646
در کنار دروس تخصصی روزانه دو الی سه ساعت زمان برای دروس عمومی تان در نظر بگیرید. اگر شما داوطلب کنکور عزیز مطالب را به تدریج خوانده و در زمان های مناسبی برای آن ها مرور در نظر بگیرید، قطعا توانایی پاسخگویی به سوال های بیشتری را در کنکور سراسری خواهید داشت.

برای هر یک از درس های عمومی یک برنامه داشته باشید و با برنامه خوب و دقیق و با حساب و کتاب جلو بروید. خوب ببینید با این روندی که در پیش گرفته اید، آیا میتوان به موقع و تا روز سرنوشت ساز کنکور دروس عمومی را هم در کنار دروس تخصصی به پایان رسانده و آن ها را مرور کنید؟ اگر پاسخ شما به سوال نه می باشد تغییراتی در برنامه خودتان ایجاد کنید.

مرور های روزانه، هفتگی و ماهانه در نظر داشته باشید. تمامی مرور دورس را به آخر کار و نزدیک به شروع کنکور باقی نگذارید. اینگونه در آخر زمانی که برای مرور سراغ کتابها می روید تمامی مطالب از یادتان رفته است. برنامه ای خوب برای مطالعه دروس عمومی داشته باشید و برنامه ای خوب هم برای مرور دروس عمومی.

شما داوطلبان کنکور عزیز می توانید از ابزاراتی مثل جعبه لایتنر هم استفاده بکنید.

از کسانی که سال های قبل کنکور داده اند و کنکورشان را با موفقیت و به خوبی پشت سر گذاشته اند مشورت کنید. خوب دقت کنید و سوال کنید که آن ها برای زدن درصد بالایی در درس های عمومی از چه برنامه استفاده کرده اند و چه روندی را پیش گرفته بودند.

فراموش نکنید که برای موفقیت و پیروزی در کنکور سراسری هم درس های عمومی و هم درس های تخصصی را باید خوب بخوانید. به دروس عمومی به اندازه کافی و به خوبی اهمیت دهید.

موفق و پیروز باشید در پناه خدا. یا علی

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *