بازنگری دروس میان رشته ای در دانشگاه خوارزمی

معاون آموزشی دانشگاه خوارزمی گفت: در سال تحصیلی جاری رشته‌های معماری و شهرسازی و هنر در دانشگاه خوارزمی راه‌اندازی و از ابتدای ماه مهر دانشجوها در رشته های ذکر شده تحصیل می‌کنند.

جعفر کیوانی معاون آموزشی دانشگاه خوارزمی ادامه داد: اکنون اولین ورودی‌های این رشته در دانشکده فیزیک دانشگاه خوارزمی در مقطع دکتری در حال تحصیل هستند و هیچ دانشگاه دیگری در کشور تاکنون این رشته را راه اندازی نکرده است.

جعفر کیوانی افزود: مهمترین مسئله این دانشگاه کیفیت است و با تمام توان خود تلاش می‌کنیم کیفیت آموزشی را در دانشگاه بالا ببریم و بر همین اساس باید دروس را به‌روز کرده و برنامه‌های درسی را با نیاز مورد جامعه پیش می‌بریم.

جعفر کیوانی تصریح کرد: ما از تمامی گروه‌های آموزشی خواستیم تا در برنامه‌های درسی خود بازنگری کنند و دروس قدیمی را با دروس جدیدتر که مورد نیاز کشور و با پیشرفت‌های جهان هماهنگ است جایگزین کنند.

فراخوان جذب هیئت علمی در دانشگاه

معاون آموزشی دانشگاه خوارزمی با بیان این که نسبت بین اعضای هیات علمی و دانشجویان حدود یک به بیست و سه است، یادآور شد: هدف ما این است که این نسبت به ۱ به ۱۸ برسد به همین منظور به دنبال جذب هیات علمی در رشته‌هایی هستیم که نیاز دارند و براساس این شرایط در فراخوان شهریور ماه وزارت علوم برای جذب هیات علمی، بیست عضو هیات علمی در رشته‌های مورد نیاز درخواست کردیم و در فراخوان ماه بهمن نیز در صورت نیاز مجددا درخواست خواهیم کرد.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *