اخذ مجوز دانشگاه ایلام برای برگزاری آزمون TOLEMO و MSRT

دانشگاه ایلام, آزمون TOLEMO, آزمون MSRT

اخذ مجوز دانشگاه ایلام برای برگزاری آزمون TOLEMO و MSRT

آزمون MSRTآزمون زبان جامع است که توسط وزارت علوم برگزار می‌شود و مدرک آن از سوی تمام دانشگاه‌های زیرمجموعه وزارت‌خانه‌های علوم و بهداشت و همچنین دانشگاه آزاد اسلامی پذیرفته می‌شود و بیشتر داوطلبان شرکت کننده در آزمون MSRT دانشجویان رشته‌های فنی و مهندسی، علوم پزشکی وانسانی هستند. همچنین تعداد دفعات شرکت در این آزمون محدودیتی ندارد و داوطبان می‌توانند تا زمان کسب نمره دلخواه، در هر تعداد آزمون‌ که نیاز است شرکت کنند؛ اما اگر از شرکت در آزمون انصراف دهند، امکان بازپس‌گیری هزینه ثبت نام برای داوطلبان انصراف دهنده وجود ندارد.

معاون آموزشی دانشگاه ایلام از اخذ مجوز این دانشگاه برای برگزاری آزمون “TOLEMO” و “MSRT” خبر داد.

دکتر «مصطفی نعمتی» در گفت‌وگو با ایسنا، اظهار کرد: دانشگاه ایلام مجوز برگزاری آزمون TOLEMO و MSRT را گرفته و از این به بعد داوطلبان ایلامی یا داوطلبان استان‌های مجاور می‌توانند هنگام ثبت‌نام ایلام را به عنوان حوزه امتحانی انتخاب کنند.

وی با بیان اینکه این آزمون‌ها در ماه‌های  آذر ماه و بهمن برگزار می‌شوند، گفت: تا قبل از این داوطلبان برای شرکت در این آزمون‌ها، به استان‌های دیگر می‌رفتند اما با فراهم شدن این امکان گامی بزرگ در راه رفاه این عزیزان برداشته شده است.

نعمتی یادآور شد: دانشگاه ایلام نماینده‌ تام‌الاختیار سازمان سنجش و متولی برگزاری آزمون‌های این سازمان در طول سال است.

به گزارش ایسنا، تولیمو مخفف The Test of Language by the Iranian Measurement Organization بوده که توسط سازمان سنجش آموزش کشور طراحی و اجرا می‌شود که در واقع آزمونی استاندارد برای تعیین سطح دانش زبان انگلیسی است. نمره قبولی در آزمون زبان تولیمو مورد تایید اکثر دانشگاه‌های تهران و شهرستان است.

اخذ مجوز دانشگاه ایلام برای برگزاری آزمون TOLEMO و MSRT

مطالب پیشنهادی

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *